Czy trądzik da się wyleczyć?

O trądziku mówimy wtedy, kiedy pacjent ma zaskórniki, które następnie przekształcają się w zapalne wykwity. Zaskórniki powstają w wyniku zatkania się mieszka włosowego, czyli małego woreczka, z którego wyrasta włos. W mieszkach włosowych mają ujście gruczoły produkujące łój wydostający się na powierzchnię skóry, gdzie tworzy cienką warstwę chroniącą ją przed podrażnieniami i infekcjami.

Zaskórniki i pryszcze to pierwsze zmiany trądzikowe

Trądzik powstaje na skutek zwiększonej produkcji sebum (łoju) w gruczołach łojowych i nadmiernego rogowacenia komórek skóry. Złuszczone komórki blokują ujścia gruczołów, a gromadząca się w nich wydzielina tworzy zaskórniki. Jest ona pożywką dla bakterii i źródłem stanów zapalnych, z których powstają krosty. W zależności od zaawansowania choroby zmiany trądzikowe mogą mieć rożną postać. Dlatego najpierw przyjrzyj się swojej skórze. Jeśli na twarzy, a także ramionach, dekolcie czy plecach dostrzegasz białawe lub czarne punkciki (zaskórniki), to znaczy, że masz wczesną postać trądziku. Wypukłe czerwone zmiany (grudki i krostki) to średnio nasilony trądzik. A jeżeli na skórze widzisz sinoczerwone guzki wypełnione ropą, jest to już zaawansowana postać choroby. Domowe zabiegi pielęgnacyjne mogą pomóc w przypadku sporadycznych problemów z krostkami lub w bardzo łagodnym trądziku. W innych postaciach choroby nie zdadzą egzaminu. Dlatego warto odwiedzić specjalistę, bo tylko on pomoże pozbyć się problemu raz na zawsze.

Program leczenia trądziku.

W trosce o najwyższą jakość usług w naszym gabinecie, proponujemy Państwu Specjalistyczny Program Leczenia Trądziku. Program ten obejmuje serię zabiegów mających na celu w pierwszej fazie wyleczyć zmiany trądzikowe a w drugiej zniwelować blizny i plamy pozapalne. Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie dobierając odpowiednie zabiegi w poszczególnych etapach leczenia. Czas trwania leczenia, oraz ilość zabiegów w dużej mierze zależy od stopnia zaawansowania trądziku w chwili rozpoczęcia terapii.

Leczenie trądziku Laserem IPL

Światło niszczy szybko namnażające się bakterie odpowiedzialne za zmiany zapalne w trądziku. Działanie lasera można porównać do antybiotyku. Dodatkowym atutem IPL-a jest nie narażanie pacjenta na objawy niepożądane dla wątroby i żołądka jak w przypadku leków. Ponadto badania przeprowadzone w wielu ośrodkach na świecie wykazały osiągnięcie trzy razy szybszych efektów leczenia systemem IPL, niż w przypadku tradycyjnych metod (wyraźna poprawa zmian 60-80% po serii naświetlań przeprowadzonych w ciągu 3-4 miesięcy). Standardowa terapia polega na serii 3-5 zabiegów (pojedynczych i podwójnych). Każdy zabieg wykonuje się co 3-4 tygodnie i trwa 15-20 minut. Wyraźne efekty widoczne są po zakończeniu terapii. Działanie antybakteryjne jest tylko jednym z etapów leczenia, dlatego pacjent powinien nadal być pod kontrolą kosmetologiczną. Zabiegi naświetlania nie są obciążone żadnymi objawami ubocznymi, nie mają negatywnego wpływu na skórę i sposób życia pacjentów!!